5 świątecznych filmów

Boże Narodzenie coraz bliżej. Rodzinne spotkania przy wspólnym stole. Ubieranie choinki, odpakowywanie prezentów, ogień trzaskający w kominku, śnieg za oknem. Idealny czas, by wspólnie obejrzeć jeden z wielu świątecznych filmów, które jedną sceną potrafią podkręcić nastrój. 

Który film jednak wybrać? Przecież co roku powstają dziesiątki takich filmów!? Jeśli nie jesteś pewien, to zestawienie 5 świątecznych filmów jest dla ciebie!

5. Cud na 34 ulicy (Miracle on 34th Street)

Remake klasycznego filmu z 1947 roku. Jeśli chcesz poczuć prawdziwą magię świat, to ten film jest stworzony właśnie dla ciebie. To ciepły i familijny film, w którym występuje… prawdziwy Święty Mikołaj! Nowy Jork, wigilia, śnieg i Richard Attenborough to przepis na świąteczny hit.  

4. Zły mikołaj (Bad Santa)

Jeśli chcesz przeżyć niczym nieskrępowaną bożonarodzeniową jazdę bez trzymanki, musisz koniecznie obejrzeć ten film! Billy Bob Thornton jako oszust w przebraniu Świętego Mikołaja, który na swojej drodze spotyka 8-letnie dziecko, które jak się okaże, stopi zimne jak lód serce głównego bohatera. Ten film jest tak antyświąteczny, że okazuje się, że idealnie mieści się w kategorii filmów podnoszących na duchu.    

3. To właśnie miłość (Love Actually) 

Ta brytyjska świąteczna komedia z 2003 roku podbiła serca widzów na całym świecie. To niezwykle ciepła i urokliwa wielowątkowa historia z gwiazdami światowego formatu takimi jak Colin Firth, Alan Rickman, Emma Thompson, Liam Neeson, Hugh Grant czy Martin Freeman. W tym filmie każdy znajdzie historię dla siebie, w której bezproblemowo się odnajdzie i w której będzie trzymać kciuki za poszczególnych bohaterów.

2. W krzywym zwierciadle. Witaj Święty Mikołaju. (Christmas Vacation)

Święta u rodziny Griswoldów? To nie może się udać! A jednak! Ten prosty w swojej konstrukcji film, a jednocześnie pełen ciepła i niczym nieskrępowanego śmiechu pozwoli ci poczuć nie tylko magię świat, ale również z rozrzewnieniem i nostalgią umożliwi ci powrót do magicznych lat 80-tych. Tak więc nie czekaj i zobacz co Clark Griswold wraz z rodzinką tym razem wymyślił. 

1. Kevin sam w domu (Home Alone)

Klasyka klasyki. Ten hit z 1990 roku z główną rolą Macaulay Culkina co roku puszczany jest w okresie świątecznym w polskiej telewizji i stanowi już niejako tradycję jak karp czy barszcz czerwony (zupa grzybowa). Fabuła? Chyba każdy zna ją na pamięć! Kevin, pusty dom, włamywacze, dziwny sąsiad. Nic tylko odpalać telewizor i dobrze się bawić.

Mamy nadzieje, że któryś z wymienionych filmów przypadnie ci do gustu i będziesz się na nim dobrze bawił. Jeśli jednak poszukujesz czegoś innego, to w dzisiejszym świecie zdominowanym przez platformy streamingowe, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Wesołych świąt! 

Rankingi

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy lubią pisać o różnych rzeczach. A różnego rodzaju rankingi to nasza pasja.

View all posts by Rankingi →