7 najlepszych nietuzinkowych horrorów na Halloween.

7 najlepszych nietuzinkowych horrorów na Halloween.

Święto strachów coraz bliżej. Wielu z nas ten dzień najbardziej lubi spędzać w gronie znajomych na seansie przerażających filmów. Czym jest dobry horror? Znawcy na ten temat mogliby spierać się godzinami. Przedstawimy tutaj zestawienie nietypowych filmów grozy, które zasługują na waszą uwagę.

Miejsce 7 – „Misery” (1990)

Chociaż filmowe adaptacje horrorów Stephena Kinga zazwyczaj nie zbierają dobrych recenzji, to „Misery” nie jest jednym z nich. Historia o tym jak uwielbienie może przerodzić się w sadyzm. Produkcja, która połamie wam kości, dosłownie i w przenośni 😉

Miejsce 6 – „Głowa do wycierania” (1977)

Pierwsza pełnometrażowa produkcja Davida Lyncha, film z gatunku tych surrealistycznych. Młody chłopak na kolacji u rodziców swojej dziewczyny dowiaduje się, że zostanie ojcem. Ale czego? Przekonajcie się i postarajcie się nie dostać zawrotów głowy.

Miejsce 5 – „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”

Groteskowy pokaz w wykonaniu Tima Burtona z doskonałym Johnnym Deppem oraz Heleną Bohnam Carter. Niech was nie zniechęci fakt, że jest to muscial. Obejrzyjcie historię golibrody, który szuka zemsty na niesprawiedliwym sędzim. Uważajcie na przekąski podczas filmu, mogą podejść wam do gardeł 😉

Miejsce 4 – „Mucha” (1986)

Horror i zdobywca Oscara w jednym? Proszę bardzo! Przedstawiamy „Muchę”, czyli jedną z bardziej nietypowych ról Jeffa Goldbluma. To połączenie filmu grozy z science-ficion, nie raz sprawi, że włos zjeży wam się na głowie. Zobaczcie powolną i bolesną metamorfozę człowieka w muchę.

Miejsce 3 – „Blair Witch Project” (1999)

Ten film na zawsze zrewolucjonizował współczesne pojęcie horroru. To on zapoczątkował modę na horrory dokumentalizowane, czyli pokazane z perspektywy kamery. Film przerażający w swojej prostocie, zdjęcia do niego trwały zaledwie 8 dni, co nie powstrzymało go od otrzymania nagrody w Cannes.

Miejsce 2 – „Sklepik z horrorami” (1960)

Krwiożercza roślina zjadająca ludzi? Czemu nie! Ten klasyk warto zobaczyć, chociażby dla jednej z pierwszych ról Jacka Nickolsona. Po latach film z sukcesem został przeniesiony na Broadway, by ponownie powrócić na srebrny ekran jako musical.

Miejsce 1 – „Midsommar. W biały dzień” (2019)

Zgodnie z tytułem jest to jeden z niewielu horrorów, które odbywają się prawie w całości za dnia. Film zapewnia prawie 2,5 godziny wizualnego przerażenia. To jedna z tych produkcji, która wgniata w fotel na dobre kilka minut po skończonym seansie.

Honorowe wyróżnienie – „The Room” (2003)

Czy może być film tak zły, że aż straszny?. „The Room” ma specjalne miejsce w naszych sercach. Został on ogłoszony najgorszym filmem wszech czasów. Film osiągnął pewien poziom kultowości i gwarantujemy, że cały seans spędzicie śmiejąc się przez zły strachu i żenady.

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy lubią pisać o różnych rzeczach. A różnego rodzaju rankingi to nasza pasja.